REKOLEKCJE INTEGRALNE
Ku harmonii duszy i ciała
Post – Medytacja – Ruch

Dla wierzących i poszukujących

Z dietą oczyszczającą wg wskazań doktora Kościoła

św. Hildegardy z Bingen

logo hild 03

Życie to nieustanne odnawianie się w Niewyczerpalnym Źródle, którym jest Bóg - Autor i Stwórca natury ludzkiej oraz otaczającej nas rzeczywistości. Rekolekcje integralne to propozycja kilkudniowej odnowy we wszystkich trzech wymiarach naszego człowieczeństwa: cielesnym, psychicznym i duchowym. To czas, w którym stwarzamy przestrzeń dla rozwoju osobowego we współpracy z łaską Bożą. Rekolekcje mają na celu nie tylko oczyszczenie i odnowienie, ale także integrację wspomnianych wymiarów oraz nauczenie zasad "higieny" w ich obrębie, z pielęgnowaniem relacji z Panem Bogiem w szczególności.
    Dieta rekolekcyjna w oparciu o certyfikowane produkty najwyższej jakości z prawdziwego orkiszu oraz warzywa, owoce i zioła. Możliwość konsultacji z lekarzem i opieka lekarska przez cały czas trwania rekolekcji. Zapewniamy także opiekę duchową.

W programie rekolekcji:

- nauka zasad zdrowego żywienia, troski o ciało i higienę psychiczną
- refleksja nad rozwojem życia duchowego inspirowana lekturą Pisma Świętego
- zasady integralnego planowania i podejmowania ważnych decyzji

Prosimy o zabranie ze sobą luźnego stroju do ćwiczeń oraz obuwia do chodzenia po lesie i kurtki przeciwdeszczowej. Na rekolekcje zaprasza Centrum Arrupe (Księża Jezuici) wraz z Centrum św. Hildegardy w Józefowie. Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 15.30 - zakończenie o godz. 14.00.

UWAGA! Rekolekcje odbędą się przy grupie liczącej nie mniej niż 12 osób. Zamknięcie listy uczestników na dwa tygodnie przed planowanym rozpoczęciem rekolekcji.

Zapraszamy na stronę www.centrum-hildegarda.pl

Polecamy lektury:

Alfreda Walkowska, Powrót do harmonii. Program zdrowia według św. Hildegardy z Bingen, Wyd. Atla 2, Wrocław 2006.
Św. Hildegarda, Natchnione porady dla ducha i ciała, Wydawnictwo M, Kraków 2013.
Dr Wighard Strehlow, Żywność, która leczy. Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen, Wyd. Esprit, Kraków 2011.

Dr Wighard Strehlow, Święta Hildegarda z Bingen. Medycyna na każdy dzień, Wyd. Esprit, Kraków 2009.
Dr Wighard Strehlow, Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen. Dawne lekarstwa na współczesne choroby, Wyd. Esprit, Kraków 2010.


Koszt uczestnictwa w rekolekcjach z zakwaterowaniem w pokoju 2. osobowym z łazienką wynosi 1200 PLN, w pokoju 1. osobowym - 1300 PLN.
 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

altaltimages/folderri_01x.jpg