Rekolekcje dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych: Odnajdywanie się przed Bogiem w Kościele i świecie. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek

 

 

 

Zapraszamy księży na rekolekcje kapłańskie od 23 do 26 listopada 2020. Rozpoczniemy kolacją w poniedziałek, a zakończymy obiadem w czwartek. Wystawimy zaświadczenia o odbyciu rekolekcji w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury.
Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, a tematem jest "Królestwo Boże w przypowieściach".
Każdego dnia znajdzie się czas na modlitwę osobistą i wspólną Eucharystię oraz na konferencje prowadzącego.
W trakcie rekolekcji ojcowie jezuici będą dostępni z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

 

Przyjmujemy zgłoszenia Księży, który będą mogli uczestniczyć w całości rekolekcji.

Prosimy o zabranie ze sobą alby i białej/złotej stuły.

 

Ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, ur. 9 XI 1945 w Grudziądzu, zatrudniony od 1971 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Członek Zgromadzenia Księży Marianów, świecenia kapłańskie 1974. W latach: 1998-2004 rektor KUL. Autor m. in.: Der Streit um den Menschen (wraz z K. Wojtyłą, T. Styczniem), Kevelaer 1979, Normy i wyjątki, Lublin 1980, Natura - rozum - wolność, Rzym 1990, Wokół godności, prawdy i miłości, Lublin 1998, Pogadanki z etyki, Częstochowa 2008, Śladami myśli świętego, Lublin 2014, Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie (wraz z I.Dudkiewiczem), Warszawa 2018 oraz ponad 200 artykułów. Główne kierunki zainteresowań: podstawy etyki normatywnej, personalizm etyczny, problematyka sumienia, etyka życia, miłości i zaangażowania społecznego, etyka w nauce oraz myśl antropologiczno-etyczna Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Obecnie członek m. in. Rady Naukowej Fundacji Rektorów Polskich, Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II KUL (przewodniczący), LubelskiegoTowarzystwa Naukowego (wiceprzewodniczący), Zarządu Fundacji Instytutu Artes Liberales.

Zakwaterowanie w pokoju 1.osobowym z łazienką i pełnym wyżywieniem - 600 PLN

Nie ma możliwości uczestnictwa bez noclegu, jako osoba dochodząca.

 

 

UWAGA! Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk "ZAPISZ SIĘ" (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).

 

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.