Rekolekcje dla kapłanów

Rekolekcje dla kapłanów

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kapłanów, które w tym roku będą próbą odczytania obecnego czasu w kluczu paschalnym.

Są one adresowane do kapłanów, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych. Będzie to specjalny czas zatrzymania się w biegu życia, by pogłębić naszą relację z Bogiem i samymi sobą.

Mamy za sobą XX wiek, który możemy określić m. in. mianem Wielkiego Piątku Dziejów ze względu na największe Golgoty, jakie zaistniały w tym minionym wieku w całej dotychczasowej historii ludzkości. Jeśli byłoby to prawdą, to czas, w który obecnie wkraczamy możemy określić mianem początków Wielkiej Soboty Dziejów: czas poczucia klęski, niepewności, zagubienia, doświadczania milczenia Boga, trudności w znalezieniu odpowiedzi na wiele pytań. Dlatego podczas tych rekolekcji podejmiemy próbę odczytywania czasu obecnego w kluczu wydarzeń paschalnych. Rozważaniom będzie towarzyszyło podejmowanie zagadnień dotyczących tożsamości, misji i wyzwań stających przed kapłanami dziś.

Rekolekcje prowadzi znany rekolekcjonista, były kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, obecny kustosz Sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej i proboszcz tamtejszej parafii, ks. dr Aleksander Jacyniak SJ

Prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły.

Termin: 23 - 26 października 2017.

 

WIĘCEJ