14-16.03.2014

803716 engagement 7Weekend adresowany jest do narzeczonych i do osób, które zastanawiają się nad decyzją o małżeństwie. Prowadzony jest w formie seminaryjno-warsztatowej z czasem przeznaczonym na pracę własną w parze. W programie weekendu poruszane są m.in. takie tematy jak: poznawanie siebie, budowanie więzi małżeńskiej, rozwiązywanie konfliktów, odpowiedź na pytanie "dlaczego sakrament?". Zajęcia prowadzone są w kameralnym gronie kilkunastu par. Weekend kończy się uzyskaniem zaświadczenia o odbyciu kursu przedmałżeńskiego.

Program nie uwzględnia trzech wizyt w parafialnej poradni rodzinnej, do których zobowiązani są narzeczeni (można je odbyć przed lub po kursie). Zazwyczaj, ze względu na znaczną liczbę zgłaszających się do poradni, spotkania te należy umawiać na 3-4 miesiące przed planowanym terminem ślubu. Polecamy także warsztat "Razem - o dobrej bliskości" (03-05.10.2014) oraz "Ku udanemu małżeństwu" (21-23.11.2014).  

Weekend prowadzony jest przez duszpasterza, dwie pary małżeńskie pracujące na co dzień z małżeństwami i lekarza.

Zgłoszenia na weekend przyjmujemy wyłącznie od par (w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska drugiej osoby). Weekend rozpoczyna się w piątek o godz. 18.00 i kończy się w niedzielę o godz. 18.00. Obowiązuje uczestnictwo w całym programie.

Koszty: ofiara na fundusz rekolekcyjny. Szacunkowy koszt uczestnictwa jednej osoby wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem w pokoju 2. osobowym wynosi 290 PLN (za pok. 1. osob. - 320 PLN).

REKOLEKCJE INTEGRALNE
Ku harmonii duszy i ciała
Post – Medytacja – Ruch

Dla wierzących i poszukujących

Z dietą oczyszczającą wg wskazań doktora Kościoła

św. Hildegardy z Bingen

logo hild 03

Życie to nieustanne odnawianie się w Niewyczerpalnym Źródle, którym jest Bóg - Autor i Stwórca natury ludzkiej oraz otaczającej nas rzeczywistości. Rekolekcje integralne to propozycja kilkudniowej odnowy we wszystkich trzech wymiarach naszego człowieczeństwa: cielesnym, psychicznym i duchowym. To czas, w którym stwarzamy przestrzeń dla rozwoju osobowego we współpracy z łaską Bożą. Rekolekcje mają na celu nie tylko oczyszczenie i odnowienie, ale także integrację wspomnianych wymiarów oraz nauczenie zasad "higieny" w ich obrębie, z pielęgnowaniem relacji z Panem Bogiem w szczególności.
    Dieta rekolekcyjna w oparciu o certyfikowane produkty najwyższej jakości z prawdziwego orkiszu oraz warzywa, owoce i zioła. Możliwość konsultacji z lekarzem i opieka lekarska przez cały czas trwania rekolekcji. Zapewniamy także opiekę duchową.

Czytaj więcej...

Kurs ikonopisania 1-go stopnia  nowosc

  31.01-05.02.2011

logikon4Podstawowy kurs ikonopisania to 6-dniowe warsztaty malarskie. Będą to zajęcia praktyczne i teoretyczne, połączone z modlitwą, wprowadzające w duchowy świat ikony. Celem kursu jest zapoznanie się z praktycznymi podstawami warsztatu ikonopisarskiego: zasadami sporządzania szkiców ikony Oblicza Chrystusa, elementami pozłotnictwa, przygotowaniem farby temperowej i studium malowania ikony Oblicza Chrystusa (typu Mandylion lub Pantokrator). Całość obejmie ok. 35 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Uczestnicy otrzymają wszystkie materiały potrzebne do wykonania ikony. Zainteresowani proszeni są  o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego (formularz zgłoszeniowy), i przesłania go e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 31 stycznia, o godz. 10.00 i zakończą w sobotę, 5 lutego obiadem, o godz. 13.00. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób). Warsztaty poprowadzi ks. Jacek Wróbel SJ. Więcej informacji o przedmiocie kursu można uzyskać odwiedzając stronę www.drogaikony.jezuici.pl

Koszty: ofiara na fundusz rekolekcyjny. Szacunkowy koszt uczestnictwa jednej osoby (materiały, nocleg i pełne wyżywienie) w pokoju 2 osobowym z łazienką wynosi 985 PLN (w pokoju 1 osob. - 1045 PLN).

Kurs ikonopisania 2-go stopnia   

    27.06-02.07.2011

kurs 2st 2Tematem warsztatów będzie ikona Matki Bożej. Uczestnicy zapoznają się z podstawami teologii, estetyki oraz warsztatu ikonopisarskiego właściwego przedstawieniom maryjnym. Każdy uczestnik w ramach zajęć wykona jedną ikonę - półpostaciowe przedstawienie Maryi z Dzieciątkiem w typie Hodogetrii lub Eleusy. Zajęciom warsztatowym towarzyszyć będą wspólne modlitwy oraz wprowadzenia teoretyczne. Uczestnicy otrzymają materiały malarskie potrzebne do wykonania ikony - podobrazie, pigmenty oraz materiały pozłotnicze. Warsztaty przeznaczone są dla absolwentów kursów 1-go stopnia prowadzonych przez "Drogę Ikony" oraz osób, które ukończyły podobne kursy w innych ośrodkach ikonopisania. Całość będzie obejmowała ok. 32 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Zainteresowani proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, i przesłania go e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 27 czerwca, o godz. 10.00 i zakończą w sobotę, 5 lipca, o godz. 14.00. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób). Warsztaty poprowadzi ks. Jacek Wróbel SJ. Więcej informacji o przedmiocie kursu można uzyskać odwiedzając stronę www.drogaikony.jezuici.pl

Koszty: ofiara na fundusz rekolekcyjny. Szacunkowy koszt uczestnictwa jednej osoby (materiały, nocleg i pełne wyżywienie) w pokoju 2 osobowym z łazienką wynosi 985 PLN (w pokoju 1 osob. - 1045 PLN).

  21-23.11.2014

young coupleUdane małżeństwo stanowi jeden z najważniejszych warunków spełnionego życia. Podróży małżeńskiej nie można traktować jako lotu na automatycznym pilocie zakochania. Głęboką relację buduje się w oparciu o realne zaangażowanie obu stron, poszukiwanie tego co ważne, dobre i rozwojowe dla obojga. Warsztat ma na celu pogłębienie świadomości siebie nawzajem, nauczenie rozpoznawania i komunikowania własnych potrzeb, oraz odkrywania różnych sposobów ich zaspokajania w związku. Podczas weekendu będziemy uczyli się jak pracować nad relacją, jak rozwijać dar z siebie i wyrażać wdzięczność za dar drugiej osoby. Celem warsztatu jest także wypracowaniu wspólnego planu rozwoju relacji.
Zgłoszenia na weekend przyjmujemy wyłącznie od par (w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska drugiej osoby). Uwaga: warsztat nie kończy się uzyskaniem zaświadczenia o odbyciu kursu przedmałżeńskiego (zob. Weekendowy kurs przedmałżeński) i stanowi dodatkową propozycję, wykraczającą poza standardowe przygotowanie do sakramentu małżeństwa.


Na warsztat zaprasza Pani Sylwia Grodecka, żona i matka czwórki dzieci, trener, mediator oraz Pan Michał Grzanka, mąż i ojciec trójki dzieci, trener rozwoju osobistego, couch.

Uwaga! Warsztat odbędzie się przy grupie liczącej nie mniej niż 10 osób. Zamknięcie listy uczestników na tydzień przed rozpoczęciem warsztatu.

Koszt uczestnictwa w warsztacie jednej osoby wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem w pokoju 2. osobowym z łazienką wynosi 220 PLN (w pok. 1. osob. - 250 PLN). Koszt uczestnictwa bez noclegów wynosi 170 PLN (w tym: obiady i kolacja w sobotę).

  16-22 lutego 2015

kurs 2st 2Tematem warsztatów będzie ikona Matki Bożej. Uczestnicy zapoznają się z podstawami teologii, estetyki oraz warsztatu ikonopisarskiego właściwego przedstawieniom maryjnym. Każdy uczestnik w ramach zajęć wykona jedną ikonę - półpostaciowe przedstawienie Maryi z Dzieciątkiem w typie Hodogetrii lub Eleusy. Zajęciom warsztatowym towarzyszyć będą wspólne modlitwy oraz wprowadzenia teoretyczne. Uczestnicy otrzymają materiały malarskie potrzebne do wykonania ikony - podobrazie, pigmenty oraz materiały pozłotnicze. Warsztaty przeznaczone są dla absolwentów kursów 1-go stopnia prowadzonych przez "Drogę Ikony" oraz osób, które ukończyły podobne kursy w innych ośrodkach ikonopisania. Całość będzie obejmowała ok. 32 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.

Zainteresowani proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, i przesłania go e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 23 czerwca o godz. 15.00 (zakwaterowanie od godz. 14.00) i zakończą w niedzielę 29 czerwca, o godz. 14.00. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób). Warsztaty poprowadzi ks. Jacek Wróbel SJ. Informacje o kursach 1. stopnia, jak i szczegóły dotyczące kursu 2. stopnia, można uzyskać odwiedzając stronę www.drogaikony.blogspot.com/

Koszty: ofiara na fundusz rekolekcyjny. Szacunkowy koszt uczestnictwa jednej osoby (materiały, nocleg i pełne wyżywienie) w pokoju 2 osobowym z łazienką wynosi 1020 PLN.

  11-13.04.2014

przebaczenieRozpad małżeństwa, to jedno z najtrudniejszych i najboleśniejszych doświadczeń. Legła w gruzach nie tylko nasza koncepcja szczęścia, ale i życia. Czujemy się niepełnowartościowi, miotają nami sprzeczne emocje, popadamy w stany depresyjne. Czy wierność ma sens? Czy w ogóle miłość ma sens? Czy życie definitywnie straciło swoje barwy i smak? Czy horyzonty życia i rozwoju osobistego bezpowrotnie zniknęły? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z doświadczeniem rozpadu małżeństwa będziemy poszukiwali zarówno na płaszczyźnie wiary jak i psychologii. Na skupienie zapraszają ks. Wojciech Nowak SJ, duszpasterz osób rozwiedzionych i żyjących w separacji oraz Pan Leszek Kapler, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, trener-superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie. Zob. także www.rozwiedzeni.net

Uwaga! Warsztat odbędzie się przy grupie liczącej nie mniej niż 10 osób. Zamknięcie listy uczestników na tydzień przed rozpoczęciem warsztatu.

 

Koszty: ofiara na fundusz rekolekcyjny. Szacunkowy koszt uczestnictwa jednej osoby wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem w pokoju 2. osobowym z łazienką wynosi 220 PLN (w pok. 1. osobowym - 250 PLN). Szacunkowy koszt uczestnictwa w warsztacie bez noclegów wynosi 170 PLN (w tym: obiady i kolacja w sobotę).

 

08-09 maja 2015

911955 37206753 father 2To warsztaty dla ojców, prowadzone przez licencjonowanych trenerów z Inicjatywy Tato.Net (zob. www.tato.net), które pomogą mężczyznom spojrzeć w nowy sposób na siebie jako ojca, nabyć umiejętności przydatnych do bycia bardziej efektywnym tatą, zbudować równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa, rozwinąć umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi i zaangażowania w sprawy dziecka, panować nad kryzysami w konstruktywny sposób, być konsekwentnym, nauczyć się mówić dzieciom o miłości do nich i nie wstydzić się tego oraz aktywnie ich słuchać.

Na zdobycie wykształcenia zawodowego poświęcamy kilkanaście lat. A bycie ojcem, jak każda dziedzina życia także wymaga rzetelnej wiedzy oraz pracy nad własną osobowością. Umiejętności te nie przychodzą łatwo. Dlatego Inicjatywa Tato.Net zaprasza na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.

Zapraszamy ojców z różnym stażem ojcowskim i w różnych sytuacjach rodzinnych. Relacje z warsztatów można znaleźć na stronie: www.tato.net
 

Czytaj więcej...

 30.05-01.06.2014

shieldTrzydniowe skupienie dla zdrowych mężczyzn powyżej 21 roku życia. Te trzy dni pomogą Ci zrozumieć czym jest męskość, ojcostwo, walka, odwaga i męstwo oraz jak te wartości przeżywać w kontekście codzienności i osobistego życia duchowego. Sesja nawiązująca do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli wypełniona jest modlitwą z Pismem Świętym, konferencjami i ćwiczeniami fizycznymi z elementami walki szermierczej. Podczas medytacji nad Słowem Bożym i w czasie bardzo dynamicznych ćwiczeń odkryjesz jak w tym świecie być prawdziwym mężczyzną oraz służyć Chrystusowi i innym. Podejmij męską decyzję odnowy życia duchowego i przyjedź, aby walczyć dla Chrystusa!
Sesję poprowadzą: Przemysław Sułkowski, Jarosław Dobrzyński oraz ks. Robert Wawer SJ.
Rozpoczęcie sesji w piątek o godz. 17.00 - zakończenie w niedzielę, obiadem o godz. 13.00. Prosimy o zabranie ze sobą stroju i obuwia sportowego do ćwiczeń. Informacje i zdjęcia z poprzednich sesji możesz znaleźć tutaj: walka duchowa.

Koszty: ofiara na fundusz rekolekcyjny. Szacunkowy koszt uczestnictwa jednej osoby wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem w pokoju 2. osobowym z łazienką wynosi 270 PLN (290 PLN - za pokój jednoosobowy).

Sesja formacyjna       nowosc

 19-22 lutego 2015

moja osobowosc

Na tej sesji spróbujemy spojrzeć głębiej na samych siebie, zrozumieć swoją tzw. „osobowość”, zobaczyć jej specyfikę zarówno w relacji Bogiem jak i z drugim człowiekiem. Głębsze poznanie siebie prowadzi do większej wolności i sprawia, że możemy bardziej świadomie kształtować siebie i swoje życie. W tych dniach spróbujemy zrobić krok w tym kierunku. 

W programie sesji będzie praca w grupach, konferencje, spotkania z innymi, a także czas na osobistą refleksję, modlitwę i wspólne przeżycie Eucharystii. Zapraszamy na nią osoby do 45 roku życia.

Czytaj więcej...