Warunki pobytu

Warunki pobytu i odprawiania rekolekcji ignacjańskich w naszym Ośrodku

WARUNKI POBYTU

1. Dla potrzeb rekolekcji i sesji dysponujemy pokojami 1 i 2-osobowymi z łazienkami (w każdej łazience znajduje się suszarka do włosów). Jeżeli pokoje 1-osobowe zostają wyczerpane, wtedy zainteresowanym proponujemy pokoje 2-osobowe. Posiadamy również jeden pokój 2-osobowy z łazienką w pełni przystosowany dla osoby niepełnosprawnej. Dla celów innych niż rekolekcje posiadamy także pokoje 3-osobowe.

2. W ramach zakwaterowania zapewniamy: bieliznę pościelową, duży ręcznik i 3 posiłki dziennie (w zależności od wykupionej opcji). W każdym pokoju znajduje się egzemplarz Pisma Świętego. Na rekolekcje czy sesje przydatne będzie zabranie ze sobą przyborów do pisania i notowania, a w okresie jesienno-wiosennym (przejściowym) prosimy o zabranie cieplejszej odzieży.

3. Do dyspozycji wszystkich gości udostępniamy dwa pomieszczenia samoobsługowe o charakterze „kawiarenki”, w których znajdują się: czajniki, kubki, kawa, herbata, cukier, mleko do kawy, a także niewielka lodówka. Nie ma możliwości korzystania z własnych czajników czy tym podobnych urządzeń w pokojach. W holu Centrum dostępny jest także automat ze słodyczami i napojami.

4. Zakwaterowanie w ośrodku w dniach rozpoczęcia rekolekcji/sesji/warsztatów odbywa się w godz.: 15.00 – 18.00. Przyjazd o innych porach jest możliwy tylko po indywidualnym zgłoszeniu z wyprzedzeniem, gdyż nasz ośrodek nie posiada całodobowej recepcji. Nie dotyczy wydarzeń, które rozpoczynają się o innych godzinach niż wieczorne.

5. Ośrodek posiada 20 miejsc parkingowych. O wyczerpaniu tych miejsc informujemy przez domofon – miejsca do zaparkowania można znaleźć w pobliżu naszego Ośrodka (szczególnie przy ogrodzeniu naszej posesji od ul. Ratynieckiej).

6. Na wszystkie wydarzenia oferowane w naszym ośrodku obowiązuje przedpłata, którą należy opłacić najpóźniej do 14 dni po zgłoszeniu się na wydarzenie (jeśli byłoby to trudnością, prosimy o sygnał). Brak przesłanej przedpłaty rozumiemy jako znak rezygnacji z wydarzenia. Szczegółowe informacje o przedpłacie są przesyłane osobom zapisującym się na wydarzenia.

7. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT. O tym fakcie prosimy informować podczas rezerwacji miejsc (wysyłania zgłoszenia na rekolekcje/sesje) przesyłając stosowne dane potrzebne do wystawienia faktury.

8. Istnieje możliwość wynajmu pokoi gościnnych. Nasz Ośrodek nie jest hotelem ani pensjonatem, dlatego prosimy dookreślać godziny przyjazdu i wyjazdu oraz inne ważne szczegóły z sekretariatem podczas rezerwacji noclegu.

WARUNKI ODPRAWIANIA REKOLEKCJI IGNACJAŃSKICH

1. Rekolekcje ignacjańskie należy rozpoczynać od pierwszej części czyli od "Fundamentu".

2. Rekolekcje ignacjańskie oraz Modlitwa Jezusowa mają charakter zamknięty: nie ma możliwości uczestnictwa w części programu, dochodzenia na wybrane punkty lub udziału bez zakwaterowania. Pozostałe sesje i warsztaty posiadają możliwość uczestnictwa bez zakwaterowania (z posiłkami). Odstępstwa od tych zasad są każdorazowo podane w opisie danych rekolekcji/sesji. Nie ma możliwości późniejszego dojechania czy też wcześniejszego opuszczenia rekolekcji czy sesji (chyba, że osoba prowadząca wyrazi na to zgodę).

3. Na rekolekcje/sesje przyjmujemy wyłącznie osoby, które ukończyły 21 rok życia (odstępstwa od tej zasady są rozpatrywane indywidualnie) i otrzymały od nas pisemne potwierdzenie przyjęcia. Jeżeli potwierdzenie nie nadejdzie w przeciągu 5 dni roboczych, prosimy o kontakt z sekretariatem.

4. Zazwyczaj proponujemy mniej więcej roczny odstęp między kolejnymi etapami rekolekcji ignacjańskich, ale zależnie od potrzeb może to być odstęp krótszy czy dłuższy. Jeśli to mniej niż sześć miesięcy albo więcej niż cztery lata, będziemy prosili o kontakt z ojcem odpowiedzialnym za rekolekcje w ECCC.