Bóg wzywa nas do wyruszenia w drogę. Ale nie byle jaką. To droga, która upodabnia nas do Niego samego - droga wolności. Jak Naród Wybrany wyprowadził Bóg z niewoli egipskiej, tak chce wyprowadzić nas - przez Jezusa Chrystusa - z niewoli do grzechu.

Mamy stać się ludźmi wolnymi, którzy kierują się nie ślepymi impulsami i emocjami, lecz wartościami, które wybieramy w każdej chwili życia. W tym skupieniu pragnę zaprosić wszystkich do przejścia drogi paschalnej, która jest drogą wolności. Pójdziemy za Chrystusem, który mówi TAK wszystkiemu, co Go spotyka.

W tych dniach zajmiemy się wolnością w szerokim tego słowa znaczeniu. Będzie o sztuce przeżywania strat i godzenia się z rzeczywistością, przyjmowania naszej codzienności takiej, jaką ona jest. Z tym wiąże się także kwestia przebaczenia i pojednania. Dotkniemy tematu nieuporządkowanych przywiązań i podejmowania decyzji. A to wszystko będzie służyć odkrywaniu wolności, które jest w nas.

W programie dnia Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, czas do własnej dyspozycji i refleksji, możliwość rozmowy lub spowiedzi.

Termin: 25 - 28 sierpnia 2016.

Sesję poprowadzą: o.Grzegorz Ginter SJ oraz Iwona Jagiełka, teolog, pedagog, rekolekcjonistka.

ZAPISZ SIĘ