Fundraising&management kultury

Od 12 Czerwca do 14 Czerwca
Hits: 63

Termin: 12 czerwca, godz. 9.00 - 13 czerwca, godz. 18:00

 

Intensywne warsztaty z fundraisingu & managementu kultury

Prowadzenie: Julia Asperska, Maria Olszewska

Wymagania sprzętowe: komputer lub smartphone

Koszt szkolenia: 800 zł. W cenę wliczono 3 obiady i przerwę kawową.

Jest możliwość zakwaterowania podczas całego szkolenia po wcześniejszym ustaleniu z ECCC.

 

Julia Asperska od siedmiu lat współpracuje z Key Performance, firmą która dzięki ogromnej sieci kontaktów na całym świecie z sukcesami reprezentuje takich artystów jak Arkadi Zaides (IL/FR), Cullberg Ballet (SE), Jefta van Dinther (SE/DE), Lea Moro (CH/DE), Lisbeth Gruwez (BE), Marlene Monteiro Freitas (PT), Poste Restante (SE), Tamara Cubas (UY) oraz Quarto (SE/BR). Julia podzieli się swoim doświadczeniem w promocji artystów niezależnych z krajów tak różnych jak Szwajcaria czy Urugwaj. Maria Olszewska jest praktykiem i teoretykiem fundraisingu. Jest jedną z pierwszych w Polsce fundraiserek z Europejskim Certyfikatem Fundraisera sygnowanym przez European Fundraising Association (EFA). Ma doświadczenie we współpracy z dużymi instytucjami kultury i z małymi organizacjami. Maria opowie o różnorodnych narzędziach pozyskiwania funduszy i podzieli się swoim doświadczeniem z wdrażania fundraisingu w różnych środowiskach.

Podczas części dedykowanej managementowi kultury poruszymy następujące tematy:

  • dobre praktyki promocji artystów na arenie międzynarodowej,
  • networking - budowanie długotrwałych relacji jako podstawa pracy na rynku lokalnym i międzynarodowym,
  • strategiczne planowanie rozwoju artysty/artystki z uwzględnieniem charakteru twórczości, jakości i kontekstu,
  • etyka i higiena pracy.

Podczas części poświęconej zagadnieniu fundraisingu uczestnicy:

  • poznają ponad 25 narzędzi pozyskiwania funduszy,
  • dowiedzą się, czym jest cykl relacji z darczyńcą i jak tworzyć programy członkowskie instytucji kultury,
  • stworzą/popracują nad formą własnej oferty sponsorskiej.

 Szczegółowy plan warsztatów do pobrania na dole strony.

Maria Olszewska, prowadzi doradztwa i warsztaty z fundraisingu w językach polskim, angielskim i włoskim. Jest jedną z pierwszych w Polsce fundraiserek z Europejskim Certyfikatem Fundraisera sygnowanym przez European Fundraising Association (EFA). Pracuje zarówno z małymi organizacjami charytatywnymi działającymi lokalnie, jak i dużymi instytucjami publicznymi. Pracowała jako trenerka m.in. z Polskim Stowarzyszeniem Fundraisingu i Centrum Arrupe. We współpracy z Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury prowadzi wykłady w ramach Christian Educational Leadership Project oraz Executive Education for Bishops and Ecclesiastical Superiors from the Countries of the Former Soviet Block. Współtworzy nowatorski program doradczy dla Miasta Gdańska "Twoje pierwsze kroki w fundraisingu". Wykładała fundraising i przedsiębiorczość społeczną na Akademii Morskiej w Gdyni i na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W latach 2011 do 2015 zorganizowała łącznie 16 Klubów Fundraisera w Trójmieście i Olsztynie. Prywatnie jest miłośniczką aktorstwa, wspinaczki, języka włoskiego i historii sztuki.

 

Julia Asperska – menadżerka kultury, absolwentka Etnolingwistyki na UAM w Poznaniu (2006). Oraz Wiedzy o Sztuce, kierunek kuratorski na UAM w Poznaniu (2013). Debiutowała jako asystentka producenta na stażu w Brisbane Powerhouse w Australii (2008). W Teatrze Dramatycznym w Warszawie odpowiadała za kontakty międzynarodowe oraz tour management, była także asystentką producenta na festiwalu Warszawa Centralna (2010). Od siedmiu lat członkini zespołu Key Performance, firmy reprezentującej artystów na arenie międzynarodowej. Odpowiada za zarządzanie projektami, networking, budowanie strategii, dystrybucję międzynarodową oraz consulting. W ramach Key Performance współpracuje z następującymi artystami: Arkadi Zaides (IL/FR), Cullberg Ballet (SE), Dana Michel (CA), Jefta van Dinther (SE/DE), Lea Moro (CH/DE), Lisbeth Gruwez (BE), Marlene Monteiro Freitas (PT), Poste Restante (SE), Tamara Cubas (UY) oraz Quarto (SE/BR).  Prywatnie miłośniczka gór i narciarstwa.