Grupa formacyjna "25 50"

Osoby pomiędzy 25 a 50 rokiem życia zapraszamy do wyjątkowej wspólnoty. Nie będziemy się spotykać na godzinę raz na tydzień czy na trzy godziny raz na miesiąc. Proponujemy natomiast 10 weekendów w przeciągu dwóch lat, które obejmą program formacyjny pogłębiający relację z Jezusem i pozwalający na budowanie ludzkich więzów we wspólnocie wierzących.   

Dla kogo ta wspólnota?

Ograniczenie zewnętrzne to wiek (25-50). Najważniejsza jednak wewnętrzna dyspozycja: osób już dorosłych, świadomie szukających większej głębi swojego chrześcijańskiego życia. Metoda całości będzie inspirowana duchowością ignacjańską. Uczestnictwo w rekolekcjach ignacjańskich przed rozpoczęciem spotkań "25 50" lub już w ich trakcie pomoże w lepszym przeżywaniu tego czasu. Nie jest jednak koniecznością.

Czy mogę uczestniczyć tylko w części spotkań?

Nie. Będziemy zachęcali do tego, żeby ta sama grupa przyjeżdżała na kolejne weekendy. Nie będzie można dołączyć do wspólnoty już w trakcie kolejnych spotkań weekendowych. Grupa będzie stała, co pozwoli poznać się lepiej i budować wspólnotę, która silna jest wspólnym doświadczeniem Boga.

Jak będą mniej więcej wyglądało te 10 weekendów?

Będziemy spotykali się w piątek na kolacji i kończyli obiadem w niedzielę. Weekend podzielimy na dwie części. Pierwsza - będzie skupieniem w ciszy. W różnej formie będzie to okazja do głębszej modlitwy, zwolnienia tempa, odpoczynku przed Bogiem i nabrania duchowych sił. Druga część będzie okazją do uczestniczenia formacji we wspólnocie i dzieleniach się swoim doświadczeniem wiary. Jak wieczór z piątku na sobotę będzie w całkowitym milczeniu, tak wieczór z soboty na niedzielę będzie okazją do radosnego spotkania we wspólnocie ludzi, z którymi przechodzimy tę drogę. 

Czy można znaleźć gdzieś listę tematów kolejnych weekendów?

Choć to druga edycja, taka lista nie istnieje. Nie dlatego, że prowadzący nie ma ochoty jej przygotować, ale dlatego, że to same osoby, które będą tworzyły wspólnotę dookreślą jej kierunek. Cel jest jasny: pogłębienie życia wiary (, które zawsze jest drogą ku zjednoczeniu z Jezusem). Dróg jest jednak wiele i w zależności od tego jakie grono osób zdecyduje się na uczestniczenie w tych weekendach, taką opcję przyjmiemy. Nie ludzie dopasują się do formy, ale formę dopasujemy do ludzi, szukając tego jak inspiruje nas Duch Święty. 

 

Wspomniany prowadzący to kto?

Piotr Kropisz, ojciec jezuita, odpowiedzialny za rekolekcje w ECCC. Można znaleźć go m. in. tu i tu

Co wiemy o datach, cenach, sposobie zapisów?

Dwa pierwsze weekendy odbędą się 2-4.10.2020 i 27-29.11.2020. Zakończenie w czerwcu 2022.

 

Cena za weekend to 190 zł za pokój dwuosobowy i 280 za pokój jednoosobowy.

Informacje i zapisy poprzez wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "25 50". Po pierwszym sygnale o zainteresowaniu dołączeniem do wspólnoty, odeślemy dalsze informacje.