Poczuj i wyraź siebie

Poczuj i wyraź siebie

Warsztaty o emocjach i komunikacji międzyludzkiej.

Słowa „fajnie”, „dobrze” lub „źle” to dla Ciebie za mało by siebie wyrazić? Albo zastanawiasz się czasami jak nazwać to co czujesz lub stan w jakim jesteś? A może mówienie o emocjach własnych Cię onieśmiela, masz czasami wrażenie, że nie trzeba o nich komuś mówić? A warto! I warto wiedzieć jak mówić o emocjach, po co o nich mówić i przede wszystkim… jak je nazywać.

W dzisiejszym świecie krótkich wiadomości tekstowych, newsów z całego świata, emotikonów i komunikacji odbywającej się w wirtualnym świecie…. w całym tym pędzie gubimy gdzieś świadomość siebie, swoich stanów i emocji, pewność i odwagę do komunikowania się z innymi z uwzględnieniem naszych uczuć. Czucie emocji i mówienie o nich jest jedną z najbardziej naturalnych form komunikacji – bo przecież emocje są dla nas drogowskazami i podpowiedziami co się z nami teraz dzieje. Ale z jakiegoś powodu nie umiemy lub obawiamy się z tych wskazówek skorzystać i zaprosić innych do naszego świata. Z lęku przed oceną lub wyobrażeniem wyrządzanej nam krzywdy nie zapraszamy innych do naszego wewnętrznego świata i często też nie pukamy do serc osób nam bliższych i dalszych. Rezygnujemy więc z budowania trwalszych i bardziej świadomych relacji. A może jednak warto…?

Podczas dwudniowych warsztatów będziesz mieć okazję uzupełnić swój słownik emocjonalny, nauczysz się lepiej rozpoznawać emocje swoje i innych osób, dowiesz się i przećwiczyć jak rozmawiać o emocjach oraz jakie są korzyści i koszty takiej komunikacji. Wszystko po to być mógł/mogła z większą świadomością i pewnością poznawać siebie i innych.

Pracujemy metodą warsztatową, przygotuj się wiec nie tylko na garść wiedzy, lecz również na wiele ćwiczeń praktycznych: indywidualnych, w parach, grupach oraz na forum. Stawiamy na doświadczanie, eksperymentowanie i dzielenie się spostrzeżeniami.

Termin: 1 - 3 grudnia 2017

Sesję poprowadzą: Ilona Przeciszewska, która ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, kurs trenera rozwoju osobistego oraz Szkołę Coachingu Chrześcijańskiego w ramach Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Od kilku lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów rozwoju osobistego oraz prowadzeniem sesji coachingowych. Pracuje w Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO, Stowarzyszeniu Coachów PRIZM, w teatrze tańca oraz wraz z mężem prowadzi działalność fizjoterapeutyczno-coachingową, oraz Dominika Pruszczak - ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Od kilku lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów rozwoju osobistego oraz prowadzeniem sesji coachingowych. Pracuje w Stowarzyszeniu Coachów PRIZM oraz prowadzi własną działalność szkoleniowo-coachingową Machina Rozwoju

WIĘCEJ

Nadchodzące wydarzenia