Bądźmy Razem - ćwiczenia duchowe dla wszystkich

BĄDŹMY RAZEM - ćwiczenia duchowe dla wszystkich

 to internetowa propozycja na czas kwarantanny spowodowanej koronawirusem. Pogłębiarka wraz z Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury proponują medytację Biblii za pomocą sprawdzonej metody pochodzącej z rekolekcji ignacjańskich.

 W akcji "Bądźmy razem"  odnajdą się osoby zarówno głęboko wierzące jak i nie przekonani, ponieważ metoda medytacji skupia się na odnajdywaniu sensu i Boga we własnym wnętrzu. Ważne jest aby w tym czasie nie karmić się tylko informacjami które podnoszą lęk, ale znaleźli czas na złapanie oddechu i spokoju w czasie medytacji.

Uczestnicy Ćwiczeń Duchowych codziennie otrzymają film wprowadzający do medytacji, zostaną zorganizowani w niewielkie grupy dzielenia, które za pomocą specjalnej metody pogłębionej rozmowy pozwalają prowadzić satysfakcjonujące i głębokie rozmowy. grupy dzielenia to czas w którym będzie można porozmawiać o tym co dzieje się na modlitwie, co mnie porusza i dotyka. Może dla innych toteż będzie ważne?

Odprawiający rekoelkcje będą mogli wybrać opcję medytacji samodzielnych w dowolnym momencie dnia lub w prostszej wersji korzystając z medytacji prowadzonych z lektorem w czasie adoracji Live na kanale YouTube Pogłębiarka codziennie o godz 21.00.

Ponad to będzie również możliwość video rozmowy indywidualnej (raz w tygodniu) z kierownikiem duchowym.  

Rekolekcje "Bądźmy razem - ćwiczenia duchowe dla każdego" zaczynamy w środę 25 marca, a zakończymy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. 

Zapisy na stronie internetowej badzmyrazem.jezuici.pl

Oraz na kanale YouTube "Pogłębiarka"