Chrześcijański mindfulness z Modlitwą Jezusową

Zapraszamy na unikatowe rekolekcje połączone z warsztatami. Od wtorku wieczora do piątku południa w pełnym milczeniu skupimy się na Modlitwie Jezusowej, a od piątku wieczora do niedzielnego obiadu przeżyjemy warsztaty psychologiczno-duchowe z elementami mindfulnessu, sztuki trwania w uważności i przeżywania życia "tu i teraz".

Szanowni Państwo,

w obecnej sytuacji uczestnictwo w rekolekcjach możliwe jest tylko z noclegiem w pokoju jednoosobowym.

 

Co to jest mindfulness?

Mindfulness oznacza bycie sobą w swoim doświadczeniu. To dostrzeganie i przyjmowanie naszych myśli, uczuć oraz ciała w teraźniejszości. Doświadczymy tego poprzez zwolnienie tempa oraz pełną szacunku uważność na siebie i na innych. 

Czym jest chrześcijański mindfulness?

Spotkanie z sobą, w odkryciu swojej wartości i piękna, prowadzi do zauważenia Boga, który jest blisko nas. Jezus kierował uwagę na to, co „tu i teraz”. Akcentował wagę przebaczenia (zamknięcia przeszłości) i wolności w planowaniu (nie troszczenia się zbytnio o przyszłość). Chrześcijański mindfulness to poznanie siebie, które ułatwia poznanie działającego Boga.

Czym jest Modlitwa Jezusowa?

Prosta modlitwa w rytm oddechu z użyciem świętego Imienia Jezus inspiruje chrześcijan od wieków. Choć trudno o prostszą metodę, okazuje się wymagająca ze względu na skupienie na tak prostym zadaniu jakim jest modlitwa jednym słowem czy zdaniem. Zarazem owoce takiego czasu sam na sam w Bogiem w prostocie są zazwyczaj wielkie. Osoby, które nie znają tego rodzaju modlitwy będziemy wprowadzali w tę metodę spotkania z Jezusem.

Co znaczy "pełne milczenie" od wtorku do piątku?

Owocność rekolekcji uzależniona jest od pełnego wyciszenia i skupienia na jednym. Oznacza to brak jakiegokolwiek kontaktu z innymi uczestnikami rekolekcji do rozpoczęcia warsztatów, wyłączenie telefonów komórkowych, nie korzystanie z Internetu i brak dodatkowych lektur. W programie będziemy proponować konferencje, Mszę Świętą, Adorację Najświętszego Sakramentu, możliwość konsultacji indywidualnej, ale poza tym będziemy prosili o bezwarunkowe milczenie, które pomoże wejść wgłąb siebie i pomoże w modlitwie.

Co warto ze sobą zabrać?

Prócz oczywistych elementów bagażu (odzież, kosmetyki, itp.) prosimy o zabranie ze sobą klasycznego budzika (będziemy prosili o wyłączenie telefonów) i w miarę swobodnego stroju, który pozwoli na zajęcie wygodnej postawy w czasach modlitwy.

Zakładamy tyko opcję uczestnictwa w całości - nie ma możliwości przyjazdu później, ani wyjazdu wcześniej.

Cena to 720 PLN - w pokoju jednoosobowym.

 

Plan dnia przyjazdu:

18:00 Kolacja

19:00 Msza Święta

20:00 Wprowadzenie do rekolekcji/warsztatów

 

Prowadzący:

Barbara Stroka –  socjolog, filolog w trakcie 5 letniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii, umożliwiającego uzyskanie certyfikatu PTP. Organizatorka spotkań i warsztatów dla kobiet, zafascynowana minimalizmem oraz ćwiczeniem uważności. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Artura i Alicji.

Piotr Kropisz - od 24 lat zakonnik, jezuita. Od 15 lat ksiądz. Kierownik duchowy i rekolekcjonista. Współzałożyciel portalu ewangelizacyjnego Theofeel, obecny w sieci m. in. tu i tu. W wolnych chwilach fan koszykówki NBA, miłośnik metalu progresywnego i lotów na paralotniach.