Rekolekcje dla niepełnosprawnych

Rekolekcje ignacjańskie dla niepełnosprawnych

Rekolekcje dla osób niepełnosprawnych to trwające sześć dni zamknięte ćwiczenia duchowe oparte na metodzie św. Ignacego.

Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z osobą prowadzącą rekolekcje.

Stałymi punktami dnia są dwie medytacje, konferencja, Msza św., wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest także możliwość spowiedzi. Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę wolontariuszy, którzy również odprawiają rekolekcje. Całość w atmosferze modlitwy i skupienia. Uczestników obowiązuje milczenie (nawet komórki są wyłączone!).

Rekolekcje dla chorych na SM po raz pierwszy odbyły się w czerwcu 1991 roku w Domu Rekolekcyjnym w Magdalence pod Warszawą, a zorganizowane zostały przez PTSR (Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego) z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej tego stowarzyszenia Joanny Grodzickiej. Prowadził je ojciec Jerzy Zakrzewski SJ, sam chory na stwardnienie rozsiane i poruszający się na wózku inwalidzkim.

W ostatnich latach zaproszenie na rekolekcje skierowane jest nie tylko do osób chorych na stwardnienie rozsiane, ale również do osób o niepełnosprawności wynikającej z innych chorób. Zapraszamy tez osoby, które chciałyby przeżyc takie rekoolekcje jako opiekun osoby niepełnosprawnej.

Termin: 22 - 27 sierpnia 2017

Prowadzący: o. Wacław Oszajca SJ

WIĘCEJ INFORMACJI