Skupienie wielkopostne „Jarzmo słodkie, brzemię lekkie”

 Od 3 do 5 kwietnia zapraszamy na skupienie wielkopostne "Jarzmo słodkie, a brzemię lekkie" w pełnym milczeniu. To okazja do innej niż rekolekcje parafialne formy przygotowania do Wielkanocy, w pełnym skupieniu i ciszy.

ZE WZGLĘDU NA WPROWADZENIE STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO SKUPIENIE WIELKOPOSTNE ZOSTAJE ODWOŁANE

Od piątku wieczora (rozpoczniemy kolacją o 18:00) do niedzieli obiadu ( który rozpocznie się o 13:00) zatrzymamy się przy Jezusie, który pokazuje nam swoją miłość poprzez całkowite oddanie, aż do Krzyża. Konferencje i osobista modlitwa będzie okazją do spojrzenia na nasze przeżywanie Krzyża w codziennym życiu.
 
Każdego dnia, w tym w piątek, przewidujemy Mszę Świętą. Zarezerwujemy czas na Adorację Najświętszego Sakramentu. Zaproponujemy konkretne treści na indywidualną modlitwę Pismem Świętym i spotkamy się na modlitwie wspólnej. Kilkakrotnie pomodlimy się Liturgią Godzin. Całość będziemy proponowali w pełnej ciszy, z odcięciem się od spraw codziennych. To oznacza również wyłączenie telefonów i odcięcie się od Internetu.
 
Koszty:
Pokój 1 osobowy z łazienką - 280 PLN
Pokój 2 osobowy z łazienką - 190 PLN

W cenę wliczone jest zakwaterowanie i wyżywienie.

 
Prosimy o zapoznanie się z warunkami pobytu.
 
Prowadzący skupienie:
s. Magdalena Radko - jadwiżanka wawelska, pedagog - praktyk (na co dzień nauczyciel w Szkole Montessori) i teolog (interesuje się zagadnieniem teologią duchowości i liturgii) ; współprowadząca rekolekcje na temat spotkania z Bogiem na drodze modlitwy
 
o. Piotr Kropisz - jezuita, rekolekcjonista, wcześniej wieloletni duszpasterz akademicki; współzałożyciel Szkoły Kontaktu z Bogiem i portalu ewangelizacyjnego Theofeel. Znaleźć go można tu: bit.ly/kropisz i tu: facebook.com/kropiszblog