Mindfulness. Tu i teraz z Bogiem

Zapraszamy w dniach 07-09.12 na autorskie warsztaty treningu uważności w duchu chrześcijańskim. Całość poprowadzą: Krzysztof Kropisz – psycholog oraz Piotr Kropisz – jezuita. Pokażą jak można doświadczyć Jezusa, doświadczając siebie.

7-9 grudnia 2018 - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

 

Zapraszamy na autorskie warsztaty treningu uważności w duchu chrześcijańskim. Całość poprowadzą: Krzysztof Kropisz – psycholog oraz Piotr Kropisz – jezuita. Pokażą jak można doświadczyć Jezusa, doświadczając siebie.

Co to jest mindfulness?

Mindfulness oznacza bycie sobą w swoim doświadczeniu. To dostrzeganie i przyjmowanie naszych myśli, uczuć oraz ciała w teraźniejszości. Doświadczymy tego poprzez zwolnienie tempa oraz pełną szacunku uważność na siebie i na innych. 

Czym jest chrześcijański mindfulness?

Spotkanie z sobą, w odkryciu swojej wartości i piękna, prowadzi do zauważenia Boga, który jest blisko nas. Jezus kierował uwagę na to, co „tu i teraz”. Akcentował wagę przebaczenia (zamknięcia przeszłości) i wolności w planowaniu (nie troszczenia się zbytnio o przyszłość). Chrześcijański mindfulness to poznanie siebie, które ułatwia poznanie działającego Boga. 

Czego mogę się spodziewać po warsztatach?

Zaproponujemy minimalną porcję teoretycznej wiedzy, ale maksymalną doświadczenia. Ćwiczenia będą prowadziły do nabycia praktycznych umiejętności bardziej świadomego przeżywania swojej codzienności. Zadbamy o duchowy wymiar spotkania, poprzez Mszę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu. 

Kim są prowadzący?

Krzysztof Kropisz – mąż Basi i ojciec Natalki, Paulinki i Mii. Psycholog, zainteresowany sensem egzystencji człowieka i odnajdowaniem powołania w codziennych aktywnościach. Pasjonat Bliskiego Wschodu; autor artykułów i prezentacji podróżniczych.

Piotr Kropisz –brat Krzysztofa. Od ponad 20 lat zakonnik, jezuita. Od 12 lat ksiądz. Kierownik duchowy i rekolekcjonista. W wolnych chwilach fan koszykówki, miłośnik mocnej muzyki i lotów na paralotniach. 

 

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz i poczekaj na odpowiedź potwierdzającą przyjęcie. Grupa warsztatowa szacowana jest na nie więcej niż 15 osób - liczy się kolejność zapisów. Cena warsztatu (wliczone jest w to pełne wyżywienie, dostęp do kawiarenki, materiały, itp.) to 290 zł w pokoju dwuosobowym i 420 w pokoju jednoosobowym. Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu. Zaczynamy w piątek kolacją o 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.