Modlitwa Jezusowa noworoczna

Niech pamięć o Jezusie będzie obecna w każdym twoim oddechu
św. Jan Kasjan

Zapraszamy na sesję Modlitwy Jezusowej, podczas której wypowiadając imię JEZUS w rytm oddechu, będziemy stawać w OBECNOŚCI Tego, który na kocha i w każdym momencie naszego życia udziela nam swojej łaski i miłości.

 Sesja Modlitwy Jezusowej odbędzie się na przełomie starego i nowego roku. To czas, w którym czujemy, że coś się kończy i jednocześnie coś zaczyna. T. Merton pisał: "Potrzebuję czasu na oderwanie się, na pozbieranie się w sobie i refleksję, na odświeżenie sił, po prostu po to, by ponownie zjednoczyć się z moim centrum". Wiele słów zostało wypowiedzianych w kończącym się roku. Skupienie jest zaproszeniem do wejścia w modlitewną ciszę, by rozpocząć Nowy Rok doświadczając żywej obecności Boga. "Pierwszy krok do wprowadzenia jakichś zmian musi wyjść z przekonania, że modlitwa, cisza i samotność mają najwyższą rangę w moim życiu" (T. Merton).

Osoby początkujące zostaną wprowadzone w metodę tej modlitwy. Osoby zaawansowane będą mogły pogłębić swoje doświadczenie tej modlitwy we wspólnocie modlących się osób. Skupienie odbywa się w pełnym milczeniu i odcięciu się od bodźców zewnętrznych (tel. komórkowy, sms, internet, itp.), a to wszystko po to, by móc bardziej wejść w relację z Bogiem i sobą, która ma miejsce w głębinach serca. W programie skupienia: Eucharystia, konferencje, adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość spowiedzi lub krótkiej rozmowy. Zapewniamy poduszki i stołeczki do modlitwy, można do niej wziąć luźny strój.

Termin: 30 grudnia 2017 - 1 stycznia 2018

WIĘCEJ