Skip to main content

Chrześcijański mindfulness

Chrześcijański mindfulness to spotkanie wprowadzające w trening uważności.

Spotkanie będzie koncentrować się na doświadczaniu siebie, swojej emocjonalności, pragnień a przede wszystkim umiejętności życia tu i teraz. Zobaczymy kto i co najczęściej wypełnia naszą życiową uwagę. Całość prowadzona warsztatowo będzie okazją do zadania sobie pytań o wartości, którymi kierujemy się w życiu, o naszą pracę, pasje, relacje, odpoczynek, modlitwę.

Podczas tych dni znajdzie się czas na wspólne dzielenie się swoim doświadczeniem, ćwiczenia warsztatowe oraz osobistą modlitwę. Każdego dnia będziemy spotykali się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czym jest mindfulness?

Mindfulness oznacza bycie sobą w każdym doświadczeniu, miejscu i czasie. To dostrzeganie i przyjmowanie naszych myśli, uczuć oraz ciała w teraźniejszości. Posmakujemy tego poprzez zwolnienie tempa oraz pełną szacunku uważność na siebie i na innych.

Czym jest chrześcijański mindfulness?

Spotkanie z sobą, w odkryciu swojej wartości i piękna, prowadzi do zauważenia Boga, który jest blisko nas. Jezus kierował uwagę na to, co „tu i teraz”. Akcentował wagę przebaczenia (zamknięcia przeszłości) i wolności w planowaniu (nie troszczenia się zbytnio o przyszłość). Chrześcijański mindfulness to poznanie siebie, które ułatwia poznanie działającego Boga.

Plan dnia przyjazdu:

18:00 Kolacja

19:00 Msza Święta

20:00 Wprowadzenie do warsztatów

Zakończenie  w dniu wyjazdu o godzinie 13:30.

Koszty:

Pokój 1 osobowy z łazienką - 690 PLN

Pokój 2 osobowy z łazienką - 570 PLN

 W cenę wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie oraz szkolenie wraz z materiałami szkoleniowymi.

 UWAGA: Brak możliwości uczestnictwa bez noclegu!

Prowadzący:

 dr Monika Guzewicz - psychoterapeuta, psycholog, pedagog, wykładowca; pracuje w nurcie integracyjnym; prowadzi terapię indywidualną i grupową; współprowadzi wydarzenie Godfullness;

o. Paweł Szpyrka SJ - jezuita, spowiednik, rekolekcjonista;

Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk "ZAPISZ SIĘ" (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (infoTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.