„A bramy piekielne go nie przemogą” - skupienie wielkopostne

Żyjemy w czasach, gdy wiara wielu z nas została wystawiona na próbę. Bolesne wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości naszego Kościoła budzą smutek, wstyd i rozczarowanie.

Rozumiemy, że pojawiają się wątpliwości, załamania, bunt. Jako wspólnota pragniemy wyjść naprzeciw tym przeżyciom. Chcemy szczerze przyjrzeć się rzeczywistości grzechu. Pragniemy też odzyskać nadzieję i zapytać Boga, w jaki sposób Chrystus nadal trwa ze swoim Kościołem i go umacnia.

Podczas skupienia będziemy mogli pochylić się nad pięknem i wartością Kościoła, nawet gdy przechodzi on przez trudne chwile. Pan Jezus obiecał, że "bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16,18). Pragniemy zatem na nowo pogłębić tę prawdę, umocnić naszą wiarę i odkryć naszą ścieżkę trwania z Bogiem w dzisiejszych warunkach.

Ten weekend będzie okazją do osobistej modlitwy i refleksji nad wybranymi fragmentami Pisma Świętego – w przekonaniu, że żywy Bóg nadal kieruje osobiste słowo do każdego człowieka. Serdecznie zapraszamy wszystkich - tych, którzy regularnie uczestniczą w życiu Kościoła, oraz tych, którzy w trosce o wewnętrzną spójność oddalili się od niego. Niech Bóg sam udzieli nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

 

 

Skupienie będzie odbywało się w duchu rekolekcji ignacjańskich: od piątkowego wprowadzenia do niedzielnej Mszy świętej będziemy trwali w milczeniu, a na wprowadzeniach będą podawane propozycje do osobistej modlitwy w oparciu o fragment Pisma Świętego. Dla tych uczestników, którzy nie mają doświadczenia rekolekcji ignacjańskich, wieczorem pierwszego dnia odbędzie się też wprowadzenie w nasz sposób modlitwy. Skupienie rozpoczyna się piątkową kolacją o g. 18:00, a kończy się niedzielnym obiadem o g. 13:00.

 

Koszty:

420 zł za pokój jednoosobowy i 310 zł za pokój dwuosobowy.

 

 

 

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.