Modlitwa Jezusowa (dla zaawansowanych)

Proponujemy przestrzeń dla podjęcia w milczeniu i odosobnieniu modlitwy Imieniem Jezus.Proponujemy przestrzeń dla podjęcia w milczeniu i odosobnieniu modlitwy Imieniem Jezus.Modlitwa ta bywa nazywana modlitwą prostoty, modlitwą głębi.

Aby doświadczyć OBECNOŚCI, Tego, który nas KOCHA i jest wytrwałym towarzyszem naszej drogi, choć bywa nierozpoznany, wypowiadamy w rytmie oddechu Jego Imię: JEZUS. Pragniemy wejść w modlitwę nieustanną! Oddychać IMIENIEM!

Zapraszamy osoby, które znają już ten sposób modlitwy i chciałyby bardziej indywidualnie, zgodnie z osobistym rytmem dnia, znaleźć najlepsze dla siebie miejsce, właściwą intensywność i wejść w nią.

Proponujemy:

  • codzienną Eucharystię
  • możliwość codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu
  • 3-4 krótkie konferencje
  • przestrzeń do modlitwy i potrzebne pomoce (poduszki, stołeczki)
  • możliwość rozmowy duchowej lub spowiedzi
  • smaczne posiłki
  • chwile wytchnienia w miłych okolicznościach przyrody

Można oczywiście zabrać ze sobą osobiste pomoce, np. ulubioną Ikonę lub własny materac, poduszkę lub stołeczek modlitewny. Dobrze jest także wziąć wygodny, luźny strój i obuwie do spacerów po lesie.

Czas milczenia oznacza całkowite odcięcie się od innych, w tym również wyłączenie telefonów komórkowych, aby pomóc sobie oderwać się od hałasu świata i zanurzyć się w wewnętrznym świecie poruszeń.

 

Rekolekcje rozpoczynamy kolacją o godzinie 18:00 w dzień przyjazdu, a kończymy obiadem o godzinie 13:00 w dzień wyjazdu.

Prowadzący: o. Paweł Szpyrka SJ z ekipą ECCC

Cena wynosi 870 zł za pokój jednoosobowy i 650 zł za pokój dwuosobowy.

 

 

UWAGA! Przed przyjazdem na rekolekcje prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU I ODPRAWIANIA REKOLEKCJI w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk "ZAPISZ SIĘ" (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).