Modlitwa Jezusowa przełomu roku

Zapraszamy na sesję Modlitwy Jezusowej, podczas której wypowiadając imię JEZUS w rytm oddechu, będziemy stawać w OBECNOŚCI Tego, który na kocha i w każdym momencie naszego życia udziela nam swojej łaski i miłości.

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ PANDEMICZNĄ REKOLEKCJE NIE ODBĘDĄ SIĘ 

Modlitwa Jezusowa, nazywana też modlitwą prostoty czy modlitwą głębi praktykowana jest w zarówno przez katolików, jak i prawosławnych. Od strony zewnętrznej polega na powtarzaniu w rytm oddechu Imienia Jezus lub zdania modlitwy zawierającego to Święte Imię. Niech jednak prosta forma, w którą wprowadzimy osoby początkujące, nie zmyli - to okazja do intensywnej i dotykającej głębi modlitwy, która przemienia życie. 

Rekolekcje odbywają się w pełnym milczeniu i odcięciu się od bodźców zewnętrznych (tel. komórkowy, sms, internet, itp.), a to wszystko po to, by móc bardziej wejść w relację z Bogiem i sobą. Długie bloki modlitwy w bezruchu wymagają przynajmniej średniej sprawności fizycznej. W programie skupienia również: codzienna Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapewniamy poduszki i stołeczki do modlitwy; warto wziąć luźny strój. 
 
Rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu, 27.12 o 18:00 kolacją, a zakończymy 1.01 obiadem o 13:00. Wieczór sylwestrowy i moment wejścia w Nowy Rok spędzimy na Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 
Opłata za całość rekolekcji (z posiłkami) w pokoju dwuosobowym to 500 zł, a w pokoju jednoosobowym - 670 zł. Nie ma możliwości uczestniczenia w rekolekcjach bez noclegu na miejscu, ani tylko w ich części.
 
Prowadzący:
s. Weronika Dryl - Urszulanka Unii Rzymskiej, teolog, wykładowca, formatorka katechetów, autorka publikacji z dziedziny kontemplacji ikony, od wielu lat prowadzi rekolekcje Modlitwy Jezusowej
o. Piotr Kropisz - jezuita, rekolekcjonista, wcześniej wieloletni duszpasterz akademicki; zainteresowany praktycznym przeżywaniem dialogu międzyreligijnego i ekumenizmu w modlitwie indywidualnej i wspólnotowej