Rekolekcje na dobry początek

„Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39) Proponujemy czas rekolekcji ignacjańskich na dobry początek roku. Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał między nami! 

Warto Go w tym naśladować! Stań się człowiekiem! Zmień swoje życie, aby inni dobrze poczuli się w twojej obecności! W budowaniu bezpiecznej, domowej przestrzeni życia przewodnikami będą Jezus, Maryja i Józef. Jak doświadczenie rekolekcji przenieść w codzienność?

Zaproszenie kierujemy do tych, którzy chcieliby się zatrzymać w biegu, doświadczyć bliskości Boga, towarzyszyć Świętej Rodzinie w ich codzienności.

Wejść w ciszę i modlitwę Słowem Bożym, aby doświadczyć Bożego pokoju. W nowy sposób spojrzeć na własne życie i na relacje z ludźmi. Wracając do codzienności spróbować przenieść ten nowy sposób patrzenia, słuchania, smakowania i dotykania rzeczywistości.

 

Planujemy:

  • codzienną Eucharystię
  • adorację Najświętszego Sakramentu
  • 5-6 krótkich konferencji
  • codzienne wprowadzenie w modlitwę
  • możliwość rozmowy duchowej lub spowiedzi
  • smaczne posiłki
  • chwile wytchnienia w miłych okolicznościach przyrody

Planujemy ukierunkować naszą modlitwę osobistą w stronę modlitwy prostszej, głębszej, bardziej angażującej całą osobę i bezpieczniej zanurzającej nas w rzeczywistość szarej codzienności. Jak być solą, która nie niszczy smaku tym, których Bóg stawia na naszej drodze? Jak być światłem, które ich nie oślepia? Jak być uczniem-misjonarzem we współczesnym świecie?

Ignacy Loyola proponuje w książeczce Ćwiczeń duchowych różne typy modlitwy: rozważanie (ĆD 23), rachunek sumienia (ĆD 90), modlitwę przygotowawczą (ĆD 46), rozmyślanie przy pomocy trzech władz duszy (ĆD 45), kontemplację (ĆD 106-108), modlitwę powtórkową (ĆD 62), refleksję zbierającą doświadczenie (ĆD 64), zastosowanie zmysłów (ĆD 118), trzy sposoby modlitwy (ĆD 230-237), refleksję po modlitwie (ĆD 77). Spróbujemy skorzystać z jego wskazówek i doświadczyć modlitwy, aby spotkać siebie i spotkać Boga w codzienności, a nie tylko podczas rekolekcji.

Czas milczenia oznacza całkowite odcięcie się od innych, w tym również wyłączenie telefonów komórkowych, aby pomóc sobie oderwać się od hałasu świata i zanurzyć się w wewnętrznym świecie poruszeń.

Skupienie rozpoczynamy kolacją o godzinie 18:00 w dzień przyjazdu, a kończymy obiadem o godzinie 13:00 w dzień wyjazdu.

Prowadzący: Paweł Szpyrka SJ

Cena wynosi 1170 zł za pokój jednoosobowy i 940 zł za pokój dwuosobowy.