Pustynia i serce: weekendowe skupienie wielkopostne

Pustynia to miejsce, które ze względu na swe niezwykle surowe i wymagające warunki, kojarzy się ze śmiercią i obumieraniem. W Biblii natomiast jest ona paradoksalnie przestrzenią ożywczego spotykania się z Bogiem i schodzenia do coraz głębszych warstw własnego serca.

Zapraszamy więc Was bardzo serdecznie, by w tegorocznym Wielkim Poście, który jest czasem szczególnego wpatrywania się w Jezusa, pozwolić sobie właśnie na kilka dni pustyni, które pomogą nam się zatrzymać i przyjrzeć z bliska własnemu wnętrzu.

Mottem tego weekendowego skupienia będą słowa z Księgi Proroka Ozeasza:« Dlatego chcę ją « przynęcić », na pustynię ją « wyprowadzić » i « mówić » jej do serca » (Oz 2,16).

Zawarte w tym zdaniu trzy czasowniki wydają się bardzo trafnie wyrażać pragnienie Boga względem każdego i każdej z nas – Boga, który « przynęca », a więc przywołuje i przywabia do Siebie; Boga, który « wyprowadza », czyli ułatwia wyjście z jakiegoś trudnego« miejsca » w moim życiu oraz Boga, który chce « mówić » do mojego serca i stwarzać je nanowo (por. Ez 36,26; Rdz 1,3).

Samo skupienie będzie w milczeniu i w duchu rekolekcji ignacjańskich. Rozpoczniemy je wpiątek kolacją o godz. 18:00, a zakończymy w niedzielę obiadem o godz. 13:00. Będzie czasna medytację, Eucharystię, Adorację Najświętszego Sakramentu czy ewentualną spowiedź,ale także na spacer i odpoczynek.

  

 
Koszty:
Pokój 1 osobowy z łazienką - 320 PLN
Pokój 2 osobowy z łazienką - 220 PLN

W cenę wliczone jest zakwaterowanie i wyżywienie.