Droga zaufania

Zapraszamy na cykl pięciu skupień weekendowych „Droga zaufania”. To droga formacyjna na rok 2021/22 dla osób, które chcą głębokiej modlitwy w ciszy i są otwarci na dzielenie się swoim doświadczeniem z innymi. Propozycja przeznaczona jest dla osób, które mogą uczestniczyć we wszystkich pięciu spotkaniach.

 

W pięć weekendów (dwa w 2021: 1-3.10 i 26-28.11 oraz trzy w 2022: 14-16.01, 18-20.03 i 3-5.06) zaproponujemy mini-rekolekcje, które będą przystankami na drodze duchowej, a w międzyczasie – na miarę możliwości – pozostawimy treści do modlitwy pomiędzy spotkaniami. Każdy z weekendów będzie przebiegał według podobnego schematu: części w pełnym milczeniu z modlitwą w oparciu o Pismo Święte (metodą św. Ignacego z Loyoli) oraz części bez milczenia, której ważnym elementem będzie spotkanie w grupkach z innymi uczestnikami „Drogi zaufania”, żeby porozmawiać o doświadczeniu spotkania z Bogiem w te dni.

Zakładamy, że na każdym spotkaniu zaproponujemy:

- Eucharystię (w piątek, sobotę i niedzielę)

- Adorację Najświętszego Sakramentu

- 1-2 konferencje

- wprowadzenia do 3-4 medytacji ignacjańskich i czas do ich odprawienia (przede wszystkim w części z ciszą)

- możliwość rozmowy lub spowiedzi

- czas wspólny na porozmawianie o doświadczeniu modlitwy (dzielenie)

- czas na odpoczynek (osobno i wspólnie, w końcówce bez pełnego milczenia).

Czas milczenia będzie oznaczał całkowite odcięcie się od innych, w tym wyłączenie telefonów. Będziemy dbali, żeby przede wszystkim zaczerpnąć od Boga, skupiając się tylko na słuchaniu Jego. Osoby, które nie miały doświadczenia rekolekcji ignacjańskich wprowadzimy w metody modlitw, które będziemy proponowali. Całość pomyślana jest przede wszystkim dla osób aktywnych w życiu i potrzebujących wytchnienia przy Jezusie - zatrzymania się kilka razy w roku, żeby ukierunkować z Nim swoje kolejne kroki.

Spotkania będą rozpoczynały się kolacją o 18:00 w piątek, a kończyły obiadem o 13:00/13:30 w niedzielę. Całość prowadzić będzie o. Piotr Kropisz, jezuita, odpowiedzialny za rekolekcje w ECCC. Można znaleźć go m. in. tu i tu

Cena za każdy weekend to 280 zł za pokój jednoosobowy (190 zł za pokój dwuosobowy, ale póki co ze względów sanitarnych przyjmujemy w ten sposób tylko małżeństwa, rodzeństwo, itp. czyli osoby mające ze sobą kontakt poza ECCC).

Informacje i zapisy poprzez wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem „Droga zaufania”.