(aula E. Stein, budynek ECCC, wejście przez bramę wjazdową od ul. Oleckiej lub przez furtkę przy ul. Początkowej).
Zachęcamy, by prosić o sakrament pokuty i pojednania po każdej Mszy świętej; w miarę możliwości spowiadamy od razu albo umawiamy się na inny czas.
Istnieje możliwość zamawiania intencji Mszy św. Można to uczynić bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii, telefonicznie (tel. +48 696 860 151) lub przez internet (
Z wdzięcznością przyjmiemy wsparcie dla naszej wspólnoty. Dziękujemy za każdą modlitwę i westchnienie w naszej intencji i dzieł, którymi się opiekujemy i które prowadzimy.
Również bardzo dziękujemy za wsparcie materialne. Ofiary na naszą wspólnotę, bądź ofiary związane z intencjami Mszy św. można przekazywać osobiście bądź przesyłać na konto wspólnoty.
Za naszych dobroczyńców ofiarowujemy w każdym tygodniu Eucharystię oraz modlitwę osobistą.
Nr konta wspólnoty: 14 1020 1127 0000 1902 0408 9025 - NOWY NUMER KONTA
PKO Bank Polski
Właścicielem konta jest Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego
ul. Początkowa 14/16
04-984 Warszawa
Pani Maria Wojciechowska z domu Szaniawska chciała podarować stary drewniany dom willowy "Złota Marysieńka" z 1928 r. przy ul. Początkowej w Falenicy wraz z całą działką jakiejś instytucji kościelnej. Rozważała propozycje ks. abpa Bronisława Dąbrowskiego i naszego brata zakonnego Stefana Lisewskiego SJ. Ostatecznie pani Wojciechowska zdecydowała się na podarowanie posiadłości Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. Cała sprawa zaczęła się na początku lat osiemdziesiątych, gdy wnuk pani Marii, Antoni, zgłosił się jako kandydat do naszego zakonu. Została zaś sfinalizowana w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, gdy prowincjałem Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego był o. Stanisław Opiela SJ. Pierwsi jezuici zamieszkali tu w 1988 roku.
Pierwszego remontu mocno zniszczonego domu dokonała ekipa zaangażowana przez brata Lisewskiego. Z dochodów z kiosku, który prowadził przy kościele jezuitów na ul. Świętojańskiej, potrafił przywrócić dom do stanu jako takiej używalności. Kuria Prowincji PMA zakupiła mieszkanie jednej rodzinie lokatorów i tym sposobem w budynku pozostała tylko pani Bronisława, pełniąca niejako rolę gospodarza.
Pani Maria Wojciechowska była przekonana, że cała posiadłość należy wyłącznie do niej. Później okazało się jednak, że znaleźli się inni spadkobiercy i Towarzystwo musiało spłacić przynależną im część działki.
W 1989 r. część parteru domu urządzono na kaplicę otwartą dla wszystkich. Projektowała ją, niektóre rzeczy sama wykonała i nadzorowała całość pani Teresa Wierusz, współpracująca z wydawanym przez jezuitów miesięcznikiem Przegląd Powszechny i jego Oficyną Wydawniczą. Ksiądz Prymas wydał dekret upoważniający nas do duszpasterskiej posługi najbliższego otoczenia. W pozostałej części parteru były sale na różne spotkania. Na piętrze zamieszkali jezuici pracujący w kolegium jezuickim na ul. Rakowieckiej. Obecnie dom jest wyremontowany, dostosowany do wymogów dla niepełnosprawnych, ale w dalszym ciągu potrzebujemy wsparcia na bieżące remonty i na generalny remont piwnicy.
Redakcja Przeglądu Powszechnego i jego Oficyna Wydawnicza potrzebowały miejsca na drukarnię. Postanowiono umiejscowić ją na działce w Falenicy obok starego domu. Tym sposobem, jeszcze przed zmianą rządu w Polsce w 1989 r. powstał w stanie surowym budynek drukarni. Nowa sytuacja polityczna oraz decyzje zarządu Prowincji sprawiły, że inwestycja nie była kontynuowana. Budynek był mało wykorzystywany. Dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych prowincjał o. Andrzej Koprowski SJ zdecydował, aby na bazie budynku drukarni wybudować centrum konferencyjno-szkoleniowe ECCC (oddane do użytku w 2000 r.), które obecnie jest również domem rekolekcyjnym jezuitów.