Skip to main content

Rekolekcje fotograficzne

Rekolekcje fotograficzne to 5 dni w pełnym milczeniu z indywidualnym towarzyszeniem, w oparciu o książkę Christine Valters Paintner ”Oczy serca. Fotografia jako Kontemplacja Chrześcijańska”. 

Na rekolekcjach potrzebny będzie najprostszy choćby aparat cyfrowy (nie analogowy, nie telefon), ale nie są to warsztaty fotograficzne. Naszym celem będzie modlitwa i spojrzenie na rzeczywistość oczami serca.

Dowiemy się w jaki sposób Bóg może przemówić do nas poprzez światło i cień, kadr i odbicie czy zwrócenie uwagi na kolory. Będziemy modlić się metodą medytacji ignacjańskiej, ale nie będzie to dominującym sposobem modlitwy. Można ten czas potraktować jako „Fundament Plus” lub pogłębienie wcześniejszego doświadczenia Ćwiczeń Duchowych, z akcentem na zmysły.

Pełne milczenie oznacza brak komunikacji werbalnej, ale też wyłączenie komórki, odcięcie się od internetu, itp. Rytm rekolekcji będzie wymagał zaangażowania i uważności na obecność Boga.

UWAGA: ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Rekolekcje rozpoczniemy kolacją 9 sieprnia (po czym Msza Święta i wprowadzenie w rekolekcje), a zakończymy obiadem 14 sierpnia 2024.

Koszty:

Pokój 1 osobowy z łazienką i pełnym wyżywieniem - 870 PLN

Pokój 2 osobowy z łazienką i pełnym wyżywieniem - 650 PLN

Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Warunkiem rezerwacji miejsca na liście uczestników jest wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł, w ciągu 7 dni od otrzymania maila z potwierdzeniem przyjęcia. Brak wpłaty zaliczki w tym terminie jest dla nas równoznaczny z rezygnacją.

Nie ma możliwości uczestnictwa w rekolekcjach ignacjańskich jako osoba dochodząca (bez noclegów), jak również późniejszego przyjazdu i wcześniejszego wyjazdu z rekolekcji.

Rekolekcje poprowadzi Ewa Bartosiewicz - autorka bloga Spojrzenie Serca, od 15 lat pasjonatka duchowości ignacjańskiej, zawodowo informatyk, amatorsko artystka, wielbicielka zielonej herbaty i fanka serialu The Chosen.

UWAGA! Przed przyjazdem na rekolekcje prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU I ODPRAWIANIA REKOLEKCJI w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk "ZAPISZ SIĘ" (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).