Szkolenia
Dwutygodniowy kurs języka angielskiego dla biskupów oraz ich współpracowników odbędzie się w dniach 1-18 września 2025 roku w Warszawie.
Kurs ten przeznaczony jest zwłaszcza dla kierujących kościołem – biskupów oraz wyższych urzędników Kurii, którzy ze względu na swoje bieżące obowiązki nie mogą opuścić wspólnoty wiernych na dłuższy czas, aby wziąć udział w kursie prowadzonym w środowisku języka angielskiego.
Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zdobycia i poszerzenia znajomości języka angielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia umiejętności komunikacyjnych. Sprawność mówienia stanowi najistotniejszy element kursu. Ponadto uczestnicy będą mogli doskonalić również sprawności pisania, czytania i słuchania.
Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, odpowiednio do poziomu umiejętności w zakresie języka mówionego (poziom początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany). Zajęcia wyróżnia ich interaktywny charakter; prowadzący to doświadczeni i profesjonalni nauczyciele. Wszyscy uczestnicy otrzymają podręcznik, który wraz z dodatkowymi materiałami przygotowanymi przez nauczycieli ułatwi doskonalenie sprawności językowych w sposób przyjazny i interesujący.
Dzięki wsparciu Konferencji Episkopatu USA udział w kursie , jak również zakwaterowanie i wyżywienie są dla uczestników bezpłatne.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie języka angielskiego prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo mają księża biskupi oraz inni przełożeni kościelni, rejestracja urzędników Kurii prowadzona jest zgodnie z kolejnością wpływających zgłoszeń.
Warsztaty z Zarządzania Kryzysem odbędą się w terminie 9-12 czerwca 2025 i są adresowane do biskupów, wikariuszy generalnych, prowincjałów, rzeczników prasowych zgromadzeń i diecezji oraz osób, które z racji swojej funkcji reprezentują kościół lokalny i mają kontakt z mediami. Zajęcia mają pomóc w opanowaniu i wyjściu z sytuacji kryzysowej a także pomóc w przygotowaniu się na jej zaistnienie.
Seminarium składa się z części wykładowej, podczas której różni specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Druga część warsztatów to zajęcia praktyczne, w trakcie których uczestnicy mogą poćwiczyć przed obiektywem kamery wypowiedzi, dialogi oraz wywiady na trudne i kontrowersyjne tematy. Zajęcia praktyczne prowadzą profesjonalni dziennikarze z mediów publicznych i komercyjnych.
Zaproszenie jest skierowane do osób z doświadczeniem jak również do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mediami.
Seminarium poświecone katolickiej nauce społecznej dzięki udziałowi dynamicznych i wnikliwych prelegentów pozwoli zapoznać się z nowym spojrzeniem na zagadnienia ujęte w społecznym nauczaniu Kościoła jako fundamentalne i mające obecnie ogromne znaczenie, również w kontekście Europy Wschodniej.
Poniżej znajdują wykłady z poprzednich edycji seminarium: