Szkolenia
Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) wraz z Episkopatem Konferencji Stanów Zjednoczonych (USCCB) organizuje seminarium z Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Na termin 2-5 grudnia 2024 przewidziane jest kolejne szkolenie z Zarządzania Zasobami Ludzkimi, na które zapraszamy Księży Biskupów a także osoby pracujące i współpracujące z biskupami.
Zajęcia poprowadzi między innymi Ksiądz Biskup Jeffrey M. Monforton, z diecezji Steubenville w USA, który podzieli się swoim doświadczeniem na temat relacji z księżmi, zakonnikami i świeckimi. Kolejny prelegent, Ojciec prof. Marek Blaza, jezuita, zaprezentuje organizację kurii diecezjalnej zarówno w Kościele łacińskim, jak i grekokatolickim. Ponadto zwróci uwagę na troskę i znaczenie stałej formacji w życiu kapłana.
Ksiądz Rocco D’Ambrosio, etyk biznesu z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, opowie o tym, co z etycznego punktu widzenia wolno i o czym trzeba pamiętać, pracując z osobami świeckimi.
Ostatnim punktem spotkania będzie wykład i warsztaty na temat tego, jak zatrudniać pracownika, jak przeprowadzić z nim trudną rozmowę i jak zwolnić pracownika świeckiego. Zajęcia poprowadzi Pan Maciej Wiśniewski, menadżer, przedsiębiorca, trener biznesu.
Proponowane spotkanie w Warszawie Falenicy, oprócz części merytorycznej czyli wykładów i warsztatów, a także nieformalnego spotkania z profesjonalistami z Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest również okazją do wymiany poglądów, doświadczeń oraz interesujących rozmów między samymi uczestnikami. To również okazja, aby chwilę wypocząć w sprzyjającej atmosferze.
Dzięki wsparciu Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych udział w szkoleniach wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem jest nieodpłatny.
W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia
Seminarium poświecone katolickiej nauce społecznej dzięki udziałowi dynamicznych i wnikliwych prelegentów pozwoli zapoznać się z nowym spojrzeniem na zagadnienia ujęte w społecznym nauczaniu Kościoła jako fundamentalne i mające obecnie ogromne znaczenie, również w kontekście Europy Wschodniej.
Poniżej znajdują wykłady z poprzednich edycji seminarium: