Rekolekcje dla kapłanów

 Rekolekcje kapłańskie o Dziejach Apostolskich „Kościół stale w kryzysie i w rozkwicie”

Zapraszamy na rekolekcje dla księży od 4 do 7 października 2021, które poprowadzi uznana biblistka, s. dr hab. Judyta Pudełko. 

Dzieje Apostolskie opisują początki istnienia, tożsamości i działalności pierwotnego Kościóła. Celem autora, św. Łukasza, było ukazanie w jaki sposób Kościół realizuje posłanie otrzymane od Jezusa Chrystusa, docierając na krańce ówczesnego świata. Dzieje wspólnoty chrześcijańskiej od samego początku nie są wolne od trudności, prześladowań i grzechu. Głównym bohaterem tej historii jest Duch Święty, dzięki mocy którego Kościół żyje, działa i oczyszcza się. Medytacja tej księgi biblijnej pozwala głębiej wniknąć w istotę tożsamości Kościoła, jego dzisiejszych radości, zmagań i wyzwań.

W trakcie rekolekcji proponujemy i refleksję biblijno-teologiczną wokół pierwszych ośmiu rozdziałów Dziejów Apostolskich, i czas spokojnej modlitwy w naszym ośrodku wśród lasów na krańcu Warszawy. Prosimy o uczestniczenie w całości rekolekcji, z noclegiem w jednoosobowych pokojach na miejscu. Początek od kolacji w poniedziałek, a zakończenie obiadem w czwartek.

Każdy z Księży będzie mógł otrzymać zaświadczenie o odbyciu rekolekcji.

Cena za całość: 600 zł.

 

ZAPISY NA UCZESTNICTWO ONLINE:

Koszt: 150 zł

 

Prowadząca:

s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM – przynależy do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie uzyskała doktorat z teologii biblijnej (2006). W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii. Od 2021 r. doktor habilitowana nauk teologicznych, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie (AKW). Autorka książek: Wierny przyjaciel lekarstwem życia (Syr 6,16). Koncepcja przyjaźni w Księdze Syracydesa (RSB 28, Warszawa: Oficyna Wydawnicza „Vocatio” 2007), Profetyzm w Księdze Syracha (SBL 21; Lublin: Wydawnictwo KUL 2020) oraz kilkudziesięciu artykułów o charakterze naukowym i popularnym. Jest również zaangażowana w duszpasterstwo biblijne i popularyzowanie Lectio divina. Członkini zwyczajna Stowarzyszenia Biblistów Polskich i przewodnik grup pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

 

 

 

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.