Rekolekcje dla księży - „Między Brewiarzem a Księgą Psalmów”

Bardzo serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla księży, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak, ceniony duszpasterz, rekolekcjonista i biblista, znany chociażby ze swoich codziennych komentarzy do czytań Mszy Świętej na YouTube.

Odbędą się one w dniach 20-23 listopada 2023 roku w jezuickim domu rekolekcyjnym przy Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie.

„Między Brewiarzem a Księgą Psalmów” to rekolekcje dla tych, którzy pragną odnowić i pogłębić znajomość psalmów na tyle, by uświadomić sobie na nowo związek odmawianych tekstów z życiem oraz uczynić modlitwę brewiarzową bardziej zrozumiałą, strawną i owocną w kapłańskim życiu. Rekolekcje będą czasem zatrzymania, modlitwy i odpoczynku. Rozpoczną się kolacją o godzinie 18:00. Następnie, o godzinie 19:00, odbędzie się pierwsza konferencja, która wprowadzi nas w czas skupienia. W dniu przyjazdu nie przewidujemy wspólnej Eucharystii, choć oczywiście będzie możliwość jej indywidualnego odprawienia. Prosimy o zabranie alby i stuły.

Każdy z Księży będzie mógł otrzymać zaświadczenie o odbyciu rekolekcji.

Cena za całość: 700 zł. 

ks. Węgrzyniak

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak pochodzi z Podhala (z Mizernej). Jest księdzem od 6 czerwca 1998 roku. Przez pierwsze trzy lata kapłaństwa był wikariuszem w Krakowie na os. Ruczaj. Pięć kolejnych lat spędził na studiach w Rzymie, trzy następne w Jerozolimie, gdzie obronił doktorat z nauk biblijnych i archeologii (SBF, 2010). W wakacje przebywał na zastępstwach, uczył się języków obcych i poznawał Kościół także w Anglii, Niemczech, Francji, USA, Irlandii. Od października 2009 roku pracuje na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (habilitacja w 2020). Jego specjalność to nauki biblijne, dokładniej Stary Testament, a jeszcze dokładniej Księga Psalmów. Mieszka przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie, starając się pomagać również w duszpasterstwie, m.in niedzielne msze o 21.30, Kręgi biblijne czy Wspólnota 120. Ponadto głosi rekolekcje i konferencje oraz stara się udzielać w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube) (© wegrzyniak.com).

 

 Serdecznie polecamy również stronę ks. Wojtka, na której znajdziecie dużo cennych i ubogacających informacji: www.wegrzyniak.com

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.