Zasady postępowania zapewniające bezpieczeństwo w ECCC

Zasady postępowania zapewniające bezpieczeństwo w ECCC

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo gości i pracowników ECCC. Zrobimy wszystko, aby je zapewnić i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. 

Nasze działania dotyczą zarówno gości jak i pracowników, są kompleksowe i dostosowane do naszych warunków działania

W Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury maksymalnie może nocować 57 osób.

W trosce o bezpieczeństwo w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury podejmujemy następujące działania:

 1. W miejscach dostępnych dla gości (sekretariat – recepcja, wejście do kaplicy, sali konferencyjnej, w miejscu gdzie można napić się kawy) znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.
 2. W naszym ośrodku korzystamy z płynu do higienicznej dezynfekcji rąk, wyprodukowanego przez „ORLEN OIL” i z płynu do higienicznego mycia i dezynfekcji rąk „DR MANUDERM” wyprodukowanego przez DRACO-BIS. Są to środki posiadające odpowiednie certyfikaty.
 3. Przy wydawaniu kluczy każdemu z gości mierzymy temperaturę ciała bezdotykowym termometrem. Nie będziemy mogli przyjąć osób z wyraźnymi oznakami choroby np. temperaturą powyżej 38oC.
 4. Każdy z gości, razem z kluczami do pokoju otrzymuje jedną maseczkę ochronną wielokrotnego użytku.
 5. Każdego dnia regularnie i z dużą częstotliwością dezynfekujemy powierzchnie dotykowe – poręcze, klamki, włączniki świateł, uchwyty, poręcze krzeseł, powierzchnie płaskie.
 6. W trakcie naszych wydarzeń wizyty gości z zewnątrz ograniczamy do koniecznego minimum.
 7. Toalety wspólne będą zamknięte.
 8. Pokoje przed przyjazdem gości są standardowo dokładnie sprzątane i dodatkowo jest w nich przeprowadzana dezynfekcja wszystkich powierzchni dotykowych (w tym krzeseł, poręczy krzeseł, biurek, półek, itp.) i łazienki. Są one również gruntownie wietrzone.
 9. Wszystkie pomieszczenia konferencyjne są regularnie wietrzone i dezynfekowane.
 10. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w salach konferencyjnych zapewniamy minimum dwumetrowy odstęp między osobami.
 11. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mszę św. sprawujemy w auli umożliwiającej przestrzeganie obowiązujących restrykcji - jedna osoba na 15 m2.
 12. Posiłki serwujemy wg aktualnie obowiązujących przepisów.
 13. W pokojach zostały wyłączone z użytku suszarki nadmuchowe.
 14. Nasi pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni do funkcjonowania w nowych warunkach i w trakcie całego spotkania będą przestrzegali obowiązujących zasad:
 • Noszą osłonę nosa i ust, ewentualnie przyłbicę oraz rękawice ochronne podczas wykonywania obowiązków. 
 • Zachowują bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (wg rekomendacji są to 2 metry).
 • Regularnie często i dokładnie myją ręce wodą z mydłem zgodnie z instrukcją znajdującą się przy umywalce i dezynfekują osuszone dłonie odpowiednim środkiem.
 • Podczas kaszlu i kichania będą zakrywają usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, którą niezwłocznie wyrzucają, a ręce dezynfekują.
 • Starają się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.
 • Dokładają wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i higieniczne, szczególnie po zakończonym dniu pracy. Będą pamiętać o dezynfekcji powierzchni dotykowych jak: słuchawka telefonu, klawiatura i myszka, włączniki świateł czy biurka.
 • Regularnie (kilka razy w ciągu dnia) sprzątają powierzchnie wspólne, z którymi stykają się nasi goście, np. klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.

Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że będziemy natychmiast reagować na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.