Chrześcijański mindfulness w relacjach

Warsztaty chrześcijańskiego mindfulnessu w relacjach w weekend 29-31 pażdzienrika będą koncentrować się na jednym z aspektów treningu uważności: więzi z sobą, więzi z drugim człowiekiem i więzi z Bogiem.

Spotkanie będzie koncentrować się na temacie więzi, jakie łączą nas z drugiej człowiekiem, z Bogiem oraz z samym sobą. Podczas weekendowego spotkania w formie warsztatowej przyjrzymy się każdemu z tych aspektów, ucząc się coraz większej uważności. Oznaczać będzie to między innymi przyjrzenie się temu jak komunikujemy się z samym sobą oraz jak słuchamy drugiego człowieka i jak przekazujemy komunikaty.

Podczas weekendu znajdzie się czas na wspólne dzielenie się swoim doświadczeniem, ćwiczenia warsztatowe oraz osobistą modlitwę. Każdego dnia będziemy spotykalii się na Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Co to jest mindfulness?

Mindfulness oznacza bycie sobą w swoim doświadczeniu. To dostrzeganie i przyjmowanie naszych myśli, uczuć oraz ciała w teraźniejszości. Doświadczymy tego poprzez zwolnienie tempa oraz pełną szacunku uważność na siebie i na innych. 

Czym jest chrześcijański mindfulness?

Spotkanie z sobą, w odkryciu swojej wartości i piękna, prowadzi do zauważenia Boga, który jest blisko nas. Jezus kierował uwagę na to, co „tu i teraz”. Akcentował wagę przebaczenia (zamknięcia przeszłości) i wolności w planowaniu (nie troszczenia się zbytnio o przyszłość). Chrześcijański mindfulness to poznanie siebie, które ułatwia poznanie działającego Boga.

Nie ma możliwości uczestniczenia w warsztatach bez noclegu na miejscu, ani w ich części.

Zaczniemy w piątek wieczorem, zakończymy w niedzielę obiadem o 13.00.

Cena to 420 zł w pokoju jednoosobowym.

Plan dnia przyjazdu:

18:00 Kolacja

19:00 Msza Święta

20:00 Wprowadzenie do rekolekcji/warsztatów

Prowadzący:

Iga Glapińska - psychoterapeuta humanistyczny; prowadzi grupy „12 kroków - Wreszcie żyć”, grupy rozwojowe,  warsztaty i wykłady o różnej tematyce dla duszpasterstw i środowisk chrześcijańskich. Lubi towarzyszyć osobom w kształtowaniu dojrzałego życia. Zafascynowana arteterapią i pracą twórczą. Odnajduje się w modlitwie głębi Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Krzysztof Kropisz – mąż Basi i ojciec Natalki, Paulinki i Mii. Psycholog, zainteresowany sensem egzystencji człowieka i odnajdowaniem powołania w codziennych aktywnościach. Pasjonat Bliskiego Wschodu; autor artykułów i prezentacji podróżniczych.

Piotr Kropisz - od 25 lat zakonnik, jezuita. Od 16 lat ksiądz. Kierownik duchowy i rekolekcjonista. Współzałożyciel portalu ewangelizacyjnego Theofeel, obecny w sieci m. in. tu i tu. W wolnych chwilach fan koszykówki NBA, miłośnik metalu progresywnego i lotów na paralotniach.