Warunki pobytu

Warunki pobytu i odprawiania rekolekcji ignacjańskich w naszym Ośrodku

WARUNKI POBYTU

1. W ramach zakwaterowania zapewniamy: bieliznę pościelową, duży ręcznik i 3 posiłki dziennie (w zależności od wykupionej opcji). Na rekolekcje czy sesje przydatne będzie zabranie ze sobą Pisma Świętego, przyborów do pisania i notowania, a w okresie od października do kwietnia prosimy o zabranie cieplejszej odzieży - duże przestrzenie nie sprzyjają szybkiemu nagrzewaniu się budynku, szczególnie w częściach wspólnych.

2. Do dyspozycji wszystkich gości udostępniamy przestrzeń samoobsługową o charakterze „kawiarenki”, w której znajduje się: ekspres do kawy, czajnik, kubki, kawa, herbata, cukier, mleko do kawy, a także niewielka lodówka. Nie ma możliwości korzystania z własnych czajników czy tym podobnych urządzeń w pokojach.

W naszym Ośrodku gorące napoje można wnosić do pokoju jedynie w zamykanych kubkach termicznych i termosach, które należy przywieźć ze sobą.

3. Zakwaterowanie w ośrodku w dniach rozpoczęcia rekolekcji/sesji/warsztatów odbywa się w godz.: 15.00–18.00.
Przyjazd o innych porach jest możliwy tylko po indywidualnym zgłoszeniu z wyprzedzeniem, gdyż nasz ośrodek nie posiada całodobowej recepcji.
Powyższe ustalenia nie dotyczą wydarzeń, które rozpoczynają się o innych godzinach niż wieczorne.

4. Na wszystkie wydarzenia oferowane w naszym ośrodku obowiązuje przedpłata, którą należy opłacić najpóźniej do 14 dni po zgłoszeniu się na wydarzenie (jeśli byłoby to trudnością, prosimy o sygnał). Brak przesłanej przedpłaty rozumiemy jako znak rezygnacji z wydarzenia. Szczegółowe informacje o przedpłacie są przesyłane osobom zapisującym się na wydarzenia. 

 

Dane do przedpłaty:
Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury
ul. Olecka 30
04-984 Warszawa
BNP Paribas  95 1600 1462 1744 4501 5000 0006 - UWAGA! NOWY NUMER KONTA
Tytuł wpłaty: nazwisko i imię, nazwa i data wydarzenia...

5. Jest możliwość otrzymania faktury VAT. Jeśli chcieliby Państwo ją uzyskać, prosimy o informację podczas rezerwacji miejsc (wysyłania zgłoszenia na rekolekcje/sesje) i przesłanie odpowiednich danych.

 

WARUNKI ODPRAWIANIA REKOLEKCJI IGNACJAŃSKICH

1. Rekolekcje ignacjańskie należy rozpoczynać od pierwszej części czyli od "Fundamentu".

2. Rekolekcje ignacjańskie oraz Modlitwa Jezusowa mają charakter zamknięty, to znaczy:

- nie ma możliwości uczestnictwa w części programu,
- nie ma możliwości dochodzenia na wybrane punkty lub udziału bez zakwaterowania,
- nie ma możliwości późniejszego dojechania czy też wcześniejszego opuszczenia rekolekcji.

3. Na rekolekcje/sesje przyjmujemy wyłącznie osoby, które ukończyły 21 rok życia (odstępstwa od tej zasady są rozpatrywane indywidualnie) i otrzymały od nas e-mailowe potwierdzenie przyjęcia. Jeżeli potwierdzenie nie nadejdzie w przeciągu 5 dni roboczych, prosimy o kontakt z sekretariatem.