Skip to main content

Rekolekcje ignacjańskie I, II, III, IV Tydzień, Synteza

Zapraszamy na rekolekcje ignacjańskie osoby, które chcą spędzić osiem dni przed Bogiem, modląc się medytacją i kontemplacją ignacjańską.

UWAGA: na terminy 25 czerwca - 3 lipca, 12-20 lipca, 30 lipca-7 sierpnia oraz 16-24 sierpnia 2024 r. - zapisy na listę rezerwową.

Osobom po Fundamencie ĆD proponujemy I Tydzień Ćwiczeń Duchowych; osobom z większym doświadczeniem odpowiednio II, III i IV Tydzień ĆD oraz Syntezę ĆD, dla osób, które przeżyły już wszystkie Tygodnie rekolekcji ignacjańskich.

Rekolekcje z indywidualnym prowadzeniem

Proponujemy możliwość pójścia indywidualną ścieżką z pełnym indywidualnym prowadzeniem dla osób, które odbyły wcześniej przynajmniej I Tydzień Ćwiczeń Duchowych. W zależności od rozeznania wraz z kierownikiem duchowym, będzie to własna ścieżka drogą medytacji czy kontemplacji, dobieranych każdego dnia przy okazji rozmowy rekolekcyjnej w zależności od potrzeb.

Tego typu metoda prowadzenia rekolekcji ignacjańskich pozwala na jeszcze większe dopasowanie programu rekolekcji do potrzeb danej osoby. Wymaga zarazem dużej otwartości ze strony rekolektanta i szczególnej uważności ze strony kierownika duchowego. Sam proces tak przeżywanych rekolekcji jest nauką rozeznawania.

UWAGA! Przed przyjazdem na rekolekcje prosimy o zapoznanie się z WARUNKAMI POBYTU I ODPRAWIANIA REKOLEKCJI w naszym Ośrodku. W przypadku problemów z zapisaniem się przez przycisk "ZAPISZ SIĘ" (powyżej), prosimy o ściągnięcie pliku (link pod mapą) i przesłanie wypełnionego formularza mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą tradycyjną (ECCC, ul. Olecka 30, 04-984 Warszawa).

Koszty (2024):

Pokój 1 osobowy z łazienką i pełnym wyżywieniem - 1170 PLN

Pokój 2 osobowy z łazienką i pełnym wyżywieniem - 940 PLN

Osoby, które nie dysponują wystarczającymi środkami, prosimy o kontakt, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Warunkiem rezerwacji miejsca na liście uczestników jest wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł, w ciągu 7 dni od otrzymania maila z potwierdzeniem przyjęcia. Brak wpłaty zaliczki w tym terminie jest dla nas równoznaczny z rezygnacją.

Nie ma możliwości uczestnictwa w rekolekcjach ignacjańskich jako osoba dochodząca (bez noclegów), jak również późniejszego przyjazdu i wcześniejszego wyjazdu z rekolekcji.

Rekolekcje prowadzi o. Maciej Obrzazgiewicz SJ wraz z ekipą domu rekolekcyjnego

Plan dnia rozpoczęcia:

od 15.00 rejestracja uczestników

18.00 Kolacja

19.00 Eucharystia

20.00 Wprowadzenie do rekolekcji

Zakończenie ostatniego dnia obiadem, ok. 13:30.

  • Pliki do pobrania

    W przypadku problemów z rejestracją on-line pobierz formularz, wypełnij go i prześlij do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.